Polskie borówki podbijają świat. Sukces borówkarzy doceniany przez zagranicznych partnerówNa berlińskich targach Fruit Logistica 2016, po raz pierwszy promowało się zrzeszenie producentów borówki amerykańskich Polish Berry Cooperative. Jest to inicjatywa, którą tworzą już 3 grupy naszych producentów borówki – Polskie Jagody, Podkarpacka Grupa Producentów Borówki Elliot i wielkopolski Berry Group.

Cały artykuł w serwisie sadyogrody.plW owocowej branży panuje opinia, że polscy plantatorzy są skoncentrowani na jakości i że tak wysokich standardów nie spełnia większość producentów na świecie. Nasi plantatorzy potrafią do 30 minut skrócić czas pomiędzy zerwaniem owocu borówki, a jego wstępnym schłodzeniem, nierzadko bezpośrednio na plantacji lub w najbliższym jej sąsiedztwie. Tak wysokie standardy pozwalają uzyskać wyjątkowe połączenie świeżości, smaku i trwałości. To z kolei pozwala eksportować uprawianą w Polsce borówkę na inne kontynenty.

- Przez lata przyjeżdżaliśmy tu, by podpatrywać nowości. Ale sami wdrożyliśmy standardy, które dziś są inspiracją dla innych. Role się odwróciły. To są naprawdę wielkie dni naszej branży – mówi Mateusz Pilch z Berry Group, członek Polish Berry Cooperative, promotor branżowej konsolidacji w Wielkopolsce.

Jak mówi Dominika Kozarzewska z Polish Berry Cooperative, prezes Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”, do Berlina przyjeżdżają odbiorcy z całego świata. - To doskonałe miejsce, by promować standardy produkcyjne i jakościowe, które pozwoliły polskim producentom borówki stać się numerem jeden w Europie. Przyjeżdżamy tu już od wielu lat, konsekwentnie budujemy naszą pozycję w 20 krajach na 4 kontynentach. Ten rok to jednak przełom. Pokazaliśmy światu nasz sukces i pozycję największego producenta w Europie – dodaje.


 

Cały artykuł w serwisie sadyogrody.pl: http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/polskie_borowki_podbijaja_swiat_sukces_borowkarzy_doceniany_przez_zagranicznych_partnerow,4438.html


POLSKA jest największym producentem borówki amerykańskiej w Europie.
Berrygroup eksportuje borówkę do ponad 20
krajów na 4 kontynentach. Świadczy to o najwyższej jakości owoców i wysokim standardzie naszych działań biznesowych.berries BRC foodberries global GAPberries Leafberries Graspberries Sedex

 
 
 

borówki amerykańskie dofinansowanie